Aladar Bayer
KESKI-KARJALA
Kari Sarkkinen
Riveriasta valmistuneet tutkinnon suorittajat ajalla 1.5. – 4.6.2021. Yhteensä tutkinnon suorittajia oli 441.
Keski-Karjalasta tutkintoja suorittivat seuraavat:
Autoalan perustutkinto
Ahponen Benjamin Anton, Tohmajärvi
Elintarvikealan perustutkinto
Ala Siri Miida Isabella, Kitee
Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
Ikonen Tessa-Liina Jannika, Tohmajärvi
Toivanen Roosa Viktoriina, Kitee
Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
Helminen Veikka Miska Petteri, Kitee
Matikainen Joni Petteri, Kitee
Näätänen Pinja Eveliina, Tohmajärvi
Saarinen Antti Einar Olavi, Kitee
Torni Roope Joonatan, Kitee
Toropainen Jani Jarkko Juhani, Kitee
Kuntoutus-, tuki- ja ohjauspalvelujen erikoisammattitutkinto
Harain-Pehkonen Ulla Helena, Tohmajärvi
Liiketalouden perustutkinto
Havukainen Valtteri Eero Iisakki, Kitee
Liiketoiminnan ammattitutkinto
Rummukainen Sari Sanna, Tohmajärvi
Liiketoiminnan perustutkinto
Eskelinen Henna Maarit, Kitee
Harinen Tuija, Tohmajärvi
Heiskanen Taimi Tuulikki, Kitee
Juvonen Janika Eveliina, Kitee
Kammonen Henna Emilia, Kitee
Kasurinen Mervi Johanna, Rääkkylä
Logistiikan perustutkinto
Pakarinen Aatu Eemeli Niklas, Tohmajärvi
Luontoalan ammattitutkinto
Lindsberg Pia Carita, Tohmajärvi
Maatalousalan perustutkinto
Kinnunen Kaisu Mari Elviira, Tohmajärvi
Pietarinen Kaisa Mari, Kitee
Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
Kuikka Tiia Riikka Kaarina, Tohmajärvi
Metsäalan perustutkinto
Kirjavainen Elias Aarne Juhani, Rääkkylä
Mannerkoski Kimmo Johannes, Tohmajärvi
Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Pääkkönen Katja, Kitee
Saltykov Aleksandr, Kitee
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Hämäläinen Sofia Martta Elviira, Tohmajärvi
Juvonen Emilia Jonna, Kitee
Karttunen Kiira, Rääkkylä
Lampén-Inberg Meri Cristine, Rääkkylä
Seppänen Anni, Kitee
Timonen Inka Anna Maria, Kitee
Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
Hassinen Aleksi Touko, Tohmajärvi
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
Kettunen Tatu Eerikki, Kitee
Nenonen Juho-Olli Ensio, Kitee
Sepponen Martin Eino Asser, Kitee
Taideteollisuusalan perustutkinto
Olkkonen Eino Wilhelm Joonatan, Kitee
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
Hämäläinen Aleksi Olavi, Kitee
Kirjavainen Petro Juhani, Tohmajärvi
Tikkanen Tero Jaakko Aleksi, Rääkkylä